Brak pluginu Flash
| start | Akademia Smyka | Smykoludki | Akademia Bobasa | Akademia Absolwenta | Fenom | ENGLISH 
[Rozmiar: 437 bajtów]
Nasza Akademia Przygoda z Akademią Zajęcia dodatkowe Rozkład dnia Uroczystości w Akademii Akcje charytatywne Pytania Rodziców Nasza kuchnia Kontakt i lokalizacja Nasi partnerzy Zapisy Opłaty RODO Strefa Rodzica Strefa Smyka Strefa Nauczyciela
[Rozmiar: 194060 bajtów]
[Rozmiar: 194060 bajtów] [Rozmiar: 47010 bajtów]

[Rozmiar: 180038 bajtów]  
[Rozmiar: 365 bajtów] Brak pluginu Flash

Pytania i wątpliwości Rodzica przyszłego Smyka

1.
Czy jeśli dziecko jeszcze nie załatwia się samo i sygnalizuje potrzeb fizjologicznych może uczęszczać do "Akademii Smyka"?

Dzieci, które dołączają do grupy 2 latków mogą odbyć trening czystości w przedszkolu, natomiast 3 – latki koniecznym jest aby przynajmniej sygnalizowały, że chcą skorzystać z toalety.
2.
Moje dziecko nie ma skończonych 3 lat. Czy pomimo to będzie mogło zostać przyjęte do placówki?

Do naszego przedszkola są przyjmowane dzieci od 2 roku życia. W placówce na ul. Grudzieniec 34 funkcjonują one w najmłodszej, osobnej grupie.

3.
Moje dziecko ma alergię pokarmową i zalecana jest mu specjalna dieta. Czy przedszkole jest w stanie ją zapewnić?

Takie sprawy rozpatrujemy indywidualnie w zależności od zalecanej diety. Jesteśmy otwarci na takie przypadki i z chęcią sprostamy takim wyzwaniom, o ile będzie to z naszej strony możliwe.

4.
W jaki sposób przedszkole jest przygotowane do przyjęcia dzieci z alergią na roztocza kurzu?

Z pomieszczeń w których będą przebywały dzieci wyeliminowaliśmy w miarę możliwości dywanowe wykładziny podłogowe, które są w głównej mierze siedliskiem roztoczy. Zastąpiliśmy je dębowym stylowym parkietem oraz łatwozmywalną wykładziną obiektową . Dywaniki na których będą bawiły się dzieci w kącikach zabaw, ograniczyliśmy do niezbędnego minimum.

5.
Czy leżakowanie w Państwa przedszkolu będzie obowiązkowe?

Chwila relaksu poobiedniego do obowiązuje wszystkie dzieci. Forma odpoczynku jest różna dla każdej grupy wiekowej. 2 i 3-latki maja relaks na leżaczkach. Zasypiają tylko te dzieci które mają taką potrzebę. Dzieci które nie zasypiają słuchają muzyki, słuchowisk, bajek i wierszy czytanych przez panie. Mają również do dyspozycji biblioteczkę z książkami. Natomiast dzieci starsze mają najczęściej czytaną książkę lub słuchają audiobooków.

6.
Czy dzieci niepełnosprawne będą mogły uczęszczać do Waszego przedszkola?

Placówka nie przewiduje naboru dzieci wymagających dodatkowego wsparcia w zakresie określonych sfer rozwojowych. Przedszkole nie zatrudnia nauczycieli specjalistów z zakresu pedagogiki specjalnej .

7.
Czy godziny funkcjonowania przedszkola mogą ulec zmianie?

Dotychczasowa organizacja przedszkola przewiduje opiekę nad dziećmi w godzinach 7.00-17.00. Rodzice w zakresie tych godzin mogą przyprowadzić i odebrać dziecko.
Wychodząc na przeciw indywidualnym potrzebom rodziców, proponujemy naszym dzieciom program dodatkowej indywidualnej opieki OVERTIME. Może ona rozpocząć się przed otwarciem przedszkola lub po jego zamknięciu.


8.
W jaki sposób są Państwo przygotowani na zdarzenia związane z ewentualnym pojawieniem się osoby niepożądanej w przedszkolu , mam namyśli wybryki chuligańskie.

Nasz obiekt jest obiektem ogrodzonym i zamkniętym Poza tym jest chroniony przez wyspecjalizowaną firmę, która zapewnia nam bezpieczeństwo przez 24h.

9.
Zaczynam pracę w bardzo zróżnicowanych godzinach dnia : od 7.00 do 12.00 . Czy mogę przyprowadzać dziecko ok. 11.00-12.00 ?

Dzieci do naszego przedszkola przyprowadzane są od godz. 7.00 do godziny, o której standardowo rozpoczyna się śniadanie. Ma ono określoną porę dla danej grupy wiekowej. Późniejsze przybycie dziecka do przedszkola wiąże się z tym, że nie będzie ono uczestniczyło w bardzo bogatym programie dydaktycznym zaplanowanym na każdy dzień. Zawsze prosimy wcześniejsze uprzedzanie spóźnienia, w tym celu aby dla dziecka mogły być przygotowane pozostałe posiłki.

10.
Moje dziecko jest trochę nadpobudliwe. Obawiam się, że będzie sprawiało kłopoty.

Nadpobudliwość jest cechą często występującą u dzieci na tym etapie rozwoju. Nadmiar drzemiącej energii należy odpowiednio ukierunkować, tak by było to z pożytkiem dla dziecka i otaczającego go środowiska. Dla naszej doświadczonej kadry nie będzie to nowe doświadczenie. Myślę, że obawy są tu nieuzasadnione.


11. Czy jest możliwe przyjęcie dziecka w ciągu już trwającego roku?

Przyjęcie dziecka w ciągu roku jest możliwe pod warunkiem, że jest wolne miejsce w grupie. Zdarzają się sytuacje, choć bardzo sporadycznie, że rodzice z różnych przyczyn muszą wypisać dziecko z przedszkola. Wówczas jest możliwość przyjęcia nowego przedszkolaka.


12. Czy jest możliwość zapisania dziecka tylko na określone zajęcia lub tylko na parę godzin dziennie?

To rodzice decydują na jakie zajęcia i w jakich godzinach dziecko będzie uczęszczało do przedszkola. Niemniej odpłatność jest stała dla wszystkich dzieci.


13. Czy są organizowane zajęcia adaptacyjne dla nowych dzieci?

Serdecznie zapraszamy kandydatów na przedszkolaków do działającej w naszych przedszkolach AKADEMII BOBASA. Podczas warsztatów , które odbywają się 1 raz w tygodniu w godzinach od 17.00 do 18.30, dzieci wraz z rodzicami poznają przedszkole, bawią się i przygotowują do bycia przedszkolakiem. Zapraszamy na stronę: www.akademiabobasa.pl Wszystkie zapisane do przedszkola dzieci mają zorganizowane zajęcia adaptacyjne bezpośrednio poprzedzające start przedszkolny. Są to trzy dni, podczas których wspólne z rodzicami i nauczycielami bawią się i poznają "tajniki" bycia przedszkolakiem.


14. Czy na terenie przedszkola jest pedagog lub psycholog, który udziela porad.

Nasze przedszkola zatrudnia pedagoga i psychologa. W razie, gdy rodzica niepokoi zachowanie dziecka, może to skonsultować z fachowcem. Poza tym można korzystać również z porad w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej. Nasze przedszkole zapewnia tam bezpłatne konsultacje.


15. Jakie kwalifikacje ma zatrudniana kadra pedagogiczna?

Nauczyciele zatrudnieni w naszych przedszkolach posiadają pełne kwalifikacje do pracy z dziećmi. Legitymują się dyplomem ukończenia studiów pedagogicznych o specjalności: pedagogika przedszkola lub edukacja elementarna, filologia angielska.


16. Ilu nauczycieli przypada na grupę?

Niezależnie od liczebności grupy, najmłodszymi dziećmi - 2 i 3 latkami opiekuje się jednocześnie 2 nauczycielki, pozostałe grupy wiekowe mają jednego nauczyciela-wychowawcę.


17. Ile posiłków dziennie dzieci otrzymują ? Czy przedszkole korzysta z kateringu?

Dzieci spożywają 3 posiłki dziennie : śniadanie, obiad i podwieczorek. Są one przygotowywane w kuchni przedszkolnej przez nasze panie kucharki.


18. W co należy wyposażyć dziecko do przedszkola?

Szczegółowo wymienia to nasz PRZEDSZKOLNY REGULAMIN. Standardowo należy zaopatrzyć dziecko w wygodne paputki, fartuszek do spożywania posiłków, odzież na zmianę, szczoteczkę do zębów.
[Rozmiar: 528 bajtów]
[Rozmiar: 109 bajtów] « powrót[Rozmiar: 168 bajtów]
     
Nasi partnerzy  [Rozmiar: 177878 bajtów] [Rozmiar: 177878 bajtów] [Rozmiar: 177878 bajtów] [Rozmiar: 177878 bajtów] [Rozmiar: 177878 bajtów] [Rozmiar: 177878 bajtów] [Rozmiar: 177878 bajtów]
[Rozmiar: 177878 bajtów] [Rozmiar: 177878 bajtów] [Rozmiar: 177878 bajtów] [Rozmiar: 177878 bajtów] [Rozmiar: 177878 bajtów]

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia, pliki itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 666 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.